Tęczowa Załoga


Kamila


Prywatnie żona, mama, przyjaciółka, odnalazłam siebie w craftowym świecie. Moja rękodzielnicza przygoda zaczęła się w 2006 roku od decoupagu, poprzez biżuterię dotarła do scrapbookingu Lubię pracować w każdej z tych technik,jednak to scrapbooking i cardmaking stał się moją główna pasją, bez której już nie wyobrażam sobie codzienności. Mam to szczęście, że mogę swoje zamiłowania powiązać z pracą zawodową, a to bezcenne :) Nie mam określonego stylu, choć zdecydowanie najbliższy jest mi schabby chic. Uwielbiam wszelkie postarzania, naddarcia, poszarpania, a do tego delikatne pastele i maszynowe przeszycia. Ulubionymi akcesoriami są dla mnie pudry do embossingu i stemple, a nie wyobrażam sobie pracy bez możliwości "podrasowywania" papieru tuszami. W pracach innych podziwiam umiejętność kompozycji wielu elementów powodujących, że scrapy są "bogate" - u mnie zawsze wychodzi minimalizm ;)Bea - koordynator


   Witam!!! Mam na imię Bea i kocham scrapbooking!! Obecnie moje życie jest w olbrzymim stopniu zdominowane przez dwie małe istoty - Tymka i Lilo, ale kiedy tylko mam chwilę siadam do swojego kreatywnego kącika. Nie mogę powiedzieć o sobie, że kocham scrapbooking od zawsze, bo to słowo poznałam dopiero kilka lat temu, ale na pewno mogę powiedzieć, że od zawsze uwielbiam pracę z papierem. Zawsze mówię: po prostu nie wyrosłam z laurek. Obecny mój stan: nałogowa scrapoholiczka. Niestety proza życia nie dodaje czasu na to czasochłonne hobby, ale poświęcam mu prawie cały swój czas. Bo tak na prawdę, jak muszę robić coś innego to... myślę o kolejnych scrapowych projektach. Wykonuje dużo kartek, LO i innych prac- uwielbiam robić rzeczy niepowtarzalne - niemal za każdym razem staram się wymyślić coś nowego, choć przyznaję, że zdarza mi się uczepić jakiegoś ulubionego motywu i często do niego wracać.

W swoich pracach:
Lubię: niebieski, zielony, kwiatki, ćwieki, szklane guzki, szklane kamyki, kolory, wyzwania, nowe rozwiązania, ciekawe kształty...,
Nie lubię: brązów i czerni w nadmiarze, starociowego stylu, nadużywania zagranicznych napisów, clean&simple (ale nie boję się podejmować i takich projektów :) 


Karolina - ambasador marki Dolina TęczyNazywam się Karolina Czajkowska, mam 25 lat i mieszkam w Łodzi. Z zawodu jestem architektem. W świecie scrapowym posługuję się swoim imieniem i nazwiskiem i nazwą mojego bloga - fikcjajestmodna. 
Scrapbooking poznałam około 3 lata temu i od razu wiedziałam, że jest to coś stworzonego dla mnie. Wykorzystywałam każdą wolną chwilę na przeglądanie blogów, podpatrywanie kursów i własne próby tworzenia, ale tak naprawdę dopiero w przeciągu ostatniego roku powoli staram się "rozwijać skrzydła" i odnajdywać siebie w tym wszystkim. Wciąż się uczę i próbuję nowych rzeczy i wszystko, bez wyjątku zdobywa moje serce. Swoją scrapową przygodę zaczynałam głównie od kartek, teraz zakochuję się na nowo w najróżniejszych formach i technikach, takich jak prace mixed-mediowe, LO, art journale, altered-art, albumy, blejtramy, ale kartki nadal uwielbiać robić :)
Oprócz scrapbookingu i architektury lubię dobry film i dobrą książkę, spędzać czas z przyjaciółmi, dużo się śmiać oraz wyznaję życiową zasadę, że nie da rady bez czekolady ;) 

Agata


Prywatnie - żona, mama Stasia i Zosi,
 z wykształcenia archeolog - od półtora roku pełnoetatowa scraperka 
- mam to szczęście, że moja pasja to też moja praca 
Odkąd pamiętam - zawsze coś tworzyłam.
 Na początku było to szycie, potem krzyżykowanie. 
Pod koniec 2009r. wpadłam przypadkiem na scrapbooking - i wciągnęło mnie na dobre. 
Najbardziej lubię robić albumiki dziecięce
 - takie kolorowe, radosne i dające pozytywną energię  
Oczywiście robię też przeróżne kartki, albumy, LO
 i wszystko co można z papieru wyczarować.
 Nie mam jasno określonego stylu,
 bo lubię eksperymentować i ciągle próbować czegoś nowego.  
Raz jest to coś romantycznego, delikatnego, 
a raz zupełnie szalonego, mediowego i "pochlapanego"  
Nie uznaję słowa "nie potrafię" - dla chcącego nic trudnego,
 i najczęściej okazuje się, że wystarczy tylko odważyć się i spróbować 
Wyjdzie, albo nie -
 najważniejsze jest działanie i podejmowanie nowych wyzwań 

Irena - Rysa

am na imię Irena. Chwilowo mieszkam w Brukseli.
Z wykształcenia jestem malarką i pedagogiem artystycznym, ale odkąd urodziłam córeczki,
 farby olejne poszły w odstawkę(choć powoli mnie kusi, żeby znów po nie sięgnąć). 
Zastąpiły je papiery, kleje i nożyczki.
 Bez tworzenia nie potrafię żyć, wpisało się na stałe w moją codzienność.
 Zaczęło się, jak to często bywa, od kartek. 
Małymi kroczkami próbując różnych form , technik i materiałów kształtowałam swój styl.
Obecnie największą radość sprawia mi komponowanie layoutów. Lubię warstwy, zabawy z mediami i kolorem.
Nie boję się eksperymentów, nietypowych form ani wprowadzania nowych rozwiązań. 
 

Gościnnie - Yvette


Witam. Mam na imię Ewa i jestem uzależniona od tworzenia :) Odkąd pamiętam zawsze coś tworzyłam - kilkanaście lat temu były to różne ozdoby lub rzeczy użytkowe z tektury falistej, szyłam plecaki i torby, a nawet ubrania. Na chwilę zatrzymałam się przy hafcie, szydełku i drutach ale zdecydowanie nie jest to moja bajka. Nie udało mi się osiągnąć w tych dziedzinach żadnych większych sukcesów. Bardzo lubię tworzyć rzeczy do domu, sama zawsze szyłam firanki, zasłonki, obrusy, pokrowce na fotele, mam nawet na koncie roletę. W 2007 roku, w czasie pięknego okresu w moim życiu jakim jest urlop macierzyński spróbowałam czegoś nowego - decoupage. I... wpadłam po same uszy. Drewienka, puszki z lakierami, farby i serwetki zaczęły mieszkać w każdym wolnym kącie mieszkania. A niecały rok później poznałam dziewczyny zajmujące się scrapbookingiem. Zarzekałam się, że nigdy w życiu tego robić nie będę. Długo nie wytrwałam w tej obietnicy, pierwszą kartkę zrobiłam we wrześniu 2008. I znów wpadłam po same uszy! Uwielbiam brązy we wszelkich odcieniach połączone z niebieskościami, zieleniami, różem, ubóstwiam przeszycia maszynowe i tuszowanie, dużo tuszowania. I obowiązkowo ćwieki. I kwiatuszki. I... wszystko lubię :) 


Razem będziemy przygotowywały dla Was prace z produktami CraftManii - mamy nadzieję, że staną się inspiracją, pokażemy też nietypowe zastosowania produktów oraz stworzymy proste mini-kursy.


współpracowały z nami również:
MagdaUHK


Anuszka


Ania

Dorota - Ladybug

  

Kasia - Kejt


Elwira


KasikKasia


Olga

  
Roma