piątek, 4 stycznia 2013

Exploding box wywracany - kurs

Witajcie noworocznie! :)

Być może niektórzy z Was zauważyli, że czasami robię pudełko typu exploding box trochę inaczej - tak, aby po otwarciu stanowiło ono ozdobę do postawienia. Dziś pokażę krok po kroku jak robię takie pudełeczko.  Tak naprawdę ważne jest tu wnętrze, musimy je zrobić tak, by można było je ładnie eksponować na "cokliku" z wywróconego pudełka. Wykorzystuję tu też motyw pudełka w pudełku, czyli dodatkowej skrytki - na życzenia lub drobny prezent.


POTRZEBNE MATERIAŁY:

- papier wizytowkowy
- gaza
- cyfra "6" - drewniana - i farba
- tasiemka, sznurek, ćwieki perełki, dodatki typu kamyczki, mech
- dinozaur
- pudełko po zapałkach

1. Przygotowujemy bazę pudełka. Wycinam kwadrat 21x21 na pudełko i 11,1x11,1 na wieczko. Nacinam i docinam tak, jak na zdjęciu, po czym sklejam. Na podstawę tworzę "krzyż". Do wymiaru wieczka dodaję 1mm, na boki po 2cm.


2. Do wieczka doklejam półkola białe - niczym ozdobne koronki.


3. Tworzymy wnętrze - pudełko od zapałek rozdzielamy na 2 części, w szufladce mocujemy ćwiekiem - perełką -  tasiemkę do wysuwania. Boki pudełka oklejamy, a na górę naklejamy okrąg - bazę kompozycji wewnętrznej.Mój okrąg składa się z dwóch warstw pomiędzy które wklejam gazę.


4. Budujemy kompozycję - u mnie to dinozaur, więc najpierw przygotowuję mu mchowo-kaministe podłoże (używam do tego materiałów modelarskich). Wklejam dinozaura.


5. Na koniec doklejam jeszcze pomalowaną na srebrnoszary drewniany element "6" - ponieważ pudełko zrobiłam z okazji 6.urodzin małego chłopca.


6. Wieczka pudełka nie oklejam, nie ozdabiam, bo po otwarciu ma być ono podstawą. To ważny element wywracanego exploding boxu. Jednak by ładniej je wręczać przygotowuję kokardkę wpiętą ćwiekiem na krążek papieru, wszystko przewiązuję sznureczkiem.


I prezent gotowy:


Pozdrawiam, Bea

6 komentarzy: