poniedziałek, 15 lutego 2016

Ćwieki i płatki - czy to się opłaci? Cenowa matematyka.

Rozpoczynam nowy tydzień od kolejnej inspiracji w postaci kartki w formacie DL. Nie przepadam za tym formatem i zazwyczaj wykorzystuję bazę DL w pionie. Postanowiłam jednak rzucić sobie samej wyzwanie i częściej robić kartki w poziomie.Kraftowa baza, wyblakłe błękity i intensywny granat - uznałam, że takie połączenie  kolorów mnie satysfakcjonuje i sięgnęłam po papiery UHK Gallery i Galerii Papieru. Powstała kontrastowa baza pod mini kompozycję kwiatową. Kwiateczki z perłowym ćwiekiem  Doliny Tęczy zrobiłam z foamiranu i połączyłam je z gotowymi "jeansowymi" płatkami Doliny Tęczy.Gotowe płatki elegancko zapychają dziury w kompozycji i warto je mieć pod ręką. Płatki można składać w kwiatki 3D -czy to się opłaci? Policzmy.

Opakowanie zawiera 90 sztuk płatków w dwóch wzorach i trzech rozmiarach. Koszt opakowania wynosi  9,50 zł. Zakładając, że zechcecie wykonać kwiatki przestrzenne składające się z trzech płatków, to z opakowania wyjdzie 30 sztuk.
 Cena jednego kwiatka wyniesie 0,32 gr 

 Dodajmy do sklejonego kwiateczka cenę ćwieka: opakowanie ćwieków zawiera 40 ćwieków z perełką i kosztuje 8,90 zł - czyli koszt jednego ćwieka wyniesie 0,22 gr.
 Kwiatek z ćwiekiem bedzie kosztował : 0,32 gr + 0,22 gr = 54 grosze!Nie jest to wygórowana cena, a z pręcikami wyjdzie znacznie taniej: opakowanie pręcików kremowych mini zawiera 80 sztuk pręcików i kosztuje 1,20 zł. Do kwiatuszka włożymy 4 sztuki = 0,08 gr

Kwiatek z pręcikami bedzie kosztował : 0,32 gr + 0,08 gr = 0,40 groszy

Przy założeniu, że zużywamy duże ilości kwiatków do wykonania swoich prac i chcemy się zaopatrzyć w wiele kolorów płatków, to cena wykonania wydaje się zachęcająca. Tzw. wartość dodana to fakt, że nasze kwiatki będą miały indywidualny wygląd i możemy tworzyć różnokolorowe kombinacje.Płatki są dobrej jakości, papier można dowolnie formować. Papier dobrze przyjmuje media.
Pręciki perłowe są śliczne, zgrabniutkie, drobne, główki mają podłużne.
Polecam!

Produkty dostępne w sklepie użyte do wykonania kartki:

     
 

Zapraszam na kolejne inspiracje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz