wtorek, 13 marca 2012

Baśniowe zakładki

Witam wszystkich bardzo serdecznie!Na wstępie chciałabym wspomnieć, że uwielbiam czytać! Od dzieciństwa można powiedzieć, że książki pożerałam, często czytając po dwie dziennie. Niestety czas wolny jest odwrotnie proporcjonalny do ilości przeżytych dni, dlatego obecnie czytam najczęściej w tramwaju, autobusie, czekając aż zagotuje się woda na herbatę... Niestety zazwyczaj zaznaczam miejsce, w którym skończyłam czytać, czym popadnie - zużytym biletem, kawałkiem papierka wydartym z zeszytu, a, w chwilach, kiedy się okazuje, że to właśnie mój przystanek, wyskakuję z tramwaju w myślach powtarzając numer strony, na której skończyłam. :D
Powiedziałam sobie "dość",a dodatkowo znalazłam w internecie rewelacyjne obrazki i tak powstały dwie, nieco nostalgiczne, trochę tajemnicze zakładki z baśniową nutą. Chciałam, aby pasowały do siebie, ale wciąż jedna była ciemniejsza i bardziej mroczna, a druga - jaśniejsza i bardziej subtelna.

Zacznę od mojej ulubionej. :) Do jej użycia wykorzystałam pasek papieru z Craft House'a z serii Lovely Grunge "Lovely black", który obszyłam jaśniejszą nitką. Do tego dodałam odrobinę koronki, kawałek sznurka i napis pokryty odrobiną Glass Effekt Gel. Odrobinę tego samego preparatu naniosłam na oczy dziewczynki, aby dodać im realizmu. Czasem wygląda to przerażająco! :D

 
 

Druga zakładka została zrobiona według podobnego szablonu, ale z użyciem nieco jaśniejszego papieru, również z serii Lovely Grunge "Grunge loves grey". Do tego kilka przyklejonych klejem Magic motyli i również napis. No i wyszło tak trochę jaśniej i bardziej botanicznie. :)


Na sam koniec jeszcze obie zakładki razem:


Serdecznie zapraszam Was do stworzenia niepowtarzalnych zakładek! Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się Skrapowisko, na którym tradycyjnie bawimy się w ich wymianę. Może uda Wam się przyłączyć do zabawy?

Pozdrawiam serdecznie,
Anuszka


Produkty, których użyłam:
papier Lovely Grunge "Lovely black"
papier Lovely Grunge "Grunge loves grey"
Glass Effekt Gel
klej Magic z precyzyjną końcówką

10 komentarzy:

 1. ale piękne... te dziewczynki jakie śliczne.. jak zawsze cudne!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. zakładeczki są cudowne!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne! zazdroszczę efektu końcowego - mi zawsze trudno wykonać zakładkę ze względu na brak przestrzennych elementów, a tutaj nawet bez nich jest cudownie!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. boze cudne !!! gdzie Ty te piękne dziewczęta wyszperałaś !!! boskie motywy boskie !!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Anuszka, masz jak w banu napad w przyszłym tygodniu. Miej tylko przy sobie te zakładki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. PRZEPIĘKNE, GDZIE MOŻNA WYSZUKAĆ TAKIE DZIEWCZYNY, PIĘKNIE PROSZE O ŹRÓDEŁKO :)

  OdpowiedzUsuń